W Porcie Czerniakowskim działa wypożyczalnia rekreacyjnych kajaków dwuosobowych prowadzona przez ŻKT PTTK "Rejsy". Wszystkich zainteresowanych wypożyczeniem kajaka i pokajakowaniem po Wiśle w obszarze Warszawy zapraszamy do kontaktu z Bosmanatem.  Regulamin i cennik wypożyczeń kajaków znajduje się w osobnej zakładce.

Zapraszamy wszystkich chętnych do poznania sztuki kajakowania i spróbowania swoich sił na kajaku w Porcie Czerniakowskim. Zajęcia obejmują krótkie przygotowanie z zakresu technik kajakowania i pływanie po Porcie.
Zapraszamy najmłodszych i dorosłych również!
Spędzaj czas ze swoim dzieckiem na wodzie czyli bezpłatna szkółka kajakowa

Zapraszamy do korzystania z rejsów po Wiśle organizowanych przez miejskie Tramwaje Wodne oraz prywatnych przewoźników.

Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną w grupach zorganizowanych do udziału w prelekcjach i wykładach o tematyce związanej z Wisłą warszawską i rekreacją wodną. Przybliżymy i omówimy tematy związane z zagadnieniami historycznymi jak również praktycznymi.

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w szkoleniach i nauce pływania na skiffach - jednoosobowych łodziach wioślarskich. W ramach nauki uzyskacie umiejętności utrzymania prawidłowej postawy w łodzi na wodzie oraz prawidłowego wykorzystywani technik wiosłowania i płynięcia w obranym kierunku. Zajęcia odbywają się w basenie portowym, dla zaawansowanych możliwe są również pływania po Wiśle.

Jeżeli ciągnie Cię do wody i chciałbyś wypożyczyć motorówkę i płynąć hen na drugi brzeg. W wolnych chwilach marzysz o tym, żeby poszaleć skuterem wodnym, zamierzasz kupić łódź? Chcesz dotrzeć do nieosiągalnych do tej pory łowisk lub masz jakiś własny pomysł jak spędzać czas na wodzie? ZAPRASZAMY! Nauczymy Cię jak prowadzić jacht bezpiecznie, skutecznie i efektownie. Spotkania mają formę dobrej zabawy nad wodą wśród pasjonatów. Każdego chętnego witamy kawą, herbatą, dobrym słowem.
Uprawnienia które u nas zdobędziesz mogą się przydać Tobie nie tylko w życiu prywatnym ale i zawodowym. Bardzo przydatne dla nurków, ratowników, wędkarzy, żeglarzy, wakeboardzistów i narciarzy wodnych.

Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia szkutnicze. Na zajęciach uczestnicy zmierzą się z profesjonalnym projektem konstrukcyjnym, przeliczą skalę i jednostki miary. Nauczą się też podstawowych technik stolarskich i wykończeniowych. A zwieńczeniem projektu będzie nauka żeglowania na własnym dziele początkowo po Porcie Czerniakowskim a potem po Wiśle.

Klub "Rejsy" działający w Porcie Czerniakowskim może poszczycić się wieloletnimi tradycjami żeglarskimi. W 2014 roku obchodził swoje 60-cio lecie, na które przybyli członkowie klubu oraz warszawscy żeglarze pamiętający i wspominający niejedną wodniacką historię.  Na naszych spotkaniach okolicznościowych,  świątecznych czy organizacyjnych spotkacie zatem ciekawe osobistości i osoby chętne przekazać Wam tradycje żeglarskie. Jeżeli jesteście zainteresowani fascynującymi historiami przekazywanymi z "pierwszej ręki" od doświadczonych starszych kolegów i koleżanek - zapraszamy do kontaktu z Bosmanatem! Osoby chętne przekazywać wodniackie historie moga skorzystać z projektora i wyświetlacza do slajdów. Czekamy na przedstawicieli starszego pokolenia turystów i wodniaków!

W zeszłym roku, zapoczątkowane zostały w  klubie "Rejsy" spotkania pod nazwą kącik nawigatora". Spotkania mają charakter samokształceniowych seminariów, na których żeglarze pogłębiają swoja wiedzę i umiejętności z zakresu nawigacji i towarzyszącym jej zagadnieniom. Przewidziane są również zajęcia dotyczące obsługi urządzeń mechanicznych jachtu "Syrenka" typ Jot - 80, obsługi radia VHF i środków ratunkowych.

W sezonie 2015 rozpocznie swoją działalność klimatyczny Bar pod Kotwicą, mieszczący się przy budynku Bosmanatu. Dołożymy wszelkich starań abyście mogli posilić się smacznym mięsiwem z grilla i ochłodzić dobrym napitkiem lub rozgrzać gorąca herbatą. Do Waszej dyspozycji będzie barowa altanka, stoliki i ławeczki barowe.
Już od 1 czerwca do 30 września zapraszamy we wszystkie weekendy!
W naszej ofercie znajdziecie napoje, drobne przekąski oraz przepiękny widok na Port Czerniakowski :)

Do góry